Klawiatury membranowe

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami by poznać ofertę.

  Qwerty
  Klawiatury membranowe

  Klawiatury membranowe

  (z przetłoczeniem z blaszką stykową) 

  Klawiatura membranowa z przetłoczeniem i z blaszką stykową to rodzaj wyrobu, który działa na podobnej zasadzie co klawiatury mechaniczne. Oznacza to, że naciśnięcie klawisza powoduje zetknięcie mechaniczne blaszki stykowej z układem elektronicznym i jego zwarcie. Elektryczne połączenie klawiatury z urządzeniem możliwe jest za pomocą paska ze złączem. Klawiatury membranowe produkowane w Qwerty to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie precyzyjne i wytrzymałe produkty, które cechuje solidne wykonanie. Zapoznaj się z naszą ofertą lub przedstaw nam swoją wizję klawiatury, a my zajmiemy się jej kompleksową realizacją!

  Skontaktuj się z nami

  Charakterystyka klawiatur membranowych

  01

  Klawiatury membranowe z przetłoczeniem i z blaszką stykową odznaczają się przede wszystkim możliwością wyczucia klawiszy. Naciskając na nie wyczuwamy tzw. feedback klawiszowy, który daje informację zwrotną i potwierdza zadziałanie klawiatury. Warto jednocześnie zaznaczyć, że naciśnięcie klawisza nie generuje zbędnego hałasu, co znacznie zwiększa możliwości wykorzystania klawiatur membranowych oraz ich funkcjonalność.

  02

  Klawiatura membranowa charakteryzuje się także brakiem szczelin pomiędzy klawiszami. Dzięki temu unikamy zbierania się tam zanieczyszczeń, a sam produkt można łatwo wyczyścić i zdezynfekować.

  03

  Klawiatury membranowe mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, w tym materiałów odpornych na korozję, uszkodzenia mechaniczne czy działanie substancji chemicznych. Na etapie projektowania klawiatury membranowej możliwe jest uwzględnienie indywidulanych wymagań klienta. Przykładowo, mogą one zostać wyposażone w specjalne uszczelnienia, dzięki którym staną się odporne na wilgoć, a do ich wnętrza nie dostaną się żadne płyny. Spersonalizowanie projektu klawiatury może obejmować również układ klawiszy. Zaprojektujemy je w sposób najbardziej ergonomiczny i wygodny dla użytkownika.

  04

  W zależności od potrzeb i oczekiwań konsumenta klawiatury membranowe mogą zostać wyposażone w różne innowacyjne rozwiązania. Mowa tu przede wszystkim o rozszerzonych funkcjach i interfejsach. Należą do nich dodatkowe przyciski, oznaczenia, diody sygnalizacyjne, diody zmieniające kolor oświetlenia pod klawiszami, pokrętła czy zintegrowane wyświetlacze, pozwalające na zaawansowane i precyzyjne monitorowanie wybranych procesów.

  Klawiatury membranowe
  Klawiatury membranowe

  Zastosowanie klawiatur membranowych 

  Klawiatury membranowe

  Klawiatury membranowe z przetłoczeniem i z blaszką stykową to produkty, które dzięki swojej funkcjonalności mogą być wykorzystywane w wielu branżach, takich jak:

  01

  Przemysł – klawiatury membranowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Wpływają na to takie ich cechy jak: trwałość, wytrzymałość, odporność na uszkodzenia, substancje chemiczne oraz wilgoć. Na szerokie zastosowanie przemysłowe tego rodzaju klawiatur wpływa również możliwość zaprojektowania ergonomicznego układu klawiszy oraz możliwość wprowadzenia różnorodnych innowacji, takich jak powłoki antybakteryjne, pokrętła, diody LED czy zintegrowane wyświetlacze.

  02

  Medycyna – specyfika klawiatur membranowych sprawia, że mogą być wykorzystywane również w medycynie. Wpływa na to przede wszystkim możliwość ich łatwego czyszczenia i dezynfekcji, trwałość, ciche działanie oraz ergonomiczny układ klawiszy. Klawiatury membranowe mogą być również wyposażone w innowacyjne rozwiązania istotne w kontekście zastosowań medycznych, tj.: fronty szklane z panelami dotykowymi, zintegrowane klawisze pojemnościowe lub pokrętła, odpowiednie oświetlenie i sygnalizacja ostrzegawcza oraz specjalne powłoki zapobiegające rozwojowi i rozprzestrzenianiu się bakterii na powierzchni klawiatur.

  03

  Sprzęt sportowy – klawiatury membranowe mogą być stosowane także w wymagających sterowania urządzeniach do ćwiczeń. Mowa tu o bieżniach, ergometrach czy rowerach stacjonarnych. Zamontowane w nich klawiatury pozwalają na regulowanie parametrów, takich jak tempo, nachylenie, stopień oporu itp.

  04

  Urządzenia samoobsługowe – właściwości klawiatur membranowych sprawiają, że mogą być stosowane w urządzeniach samoobsługowych, takich jak bankomaty, automaty biletowe, kioski informacyjne czy urządzenia za pomocą których przeprowadzane są egzaminy, np. egzamin na prawo jazdy.

  05

  Elektronika użytkowa – klawiatury membranowe mogą być wykorzystywane również w urządzeniach takich jak: piloty, domofony, zabawki elektroniczne i sprzęt AGD

  Klawiatury membranowe z Qwerty 

  Potrzebujesz klawiatury membranowej, która będzie idealnie dopasowana do Twoich indywidualnych oczekiwań i preferencji? W takim razie znajdujesz się w odpowiednim miejscu! W Qwerty podejmiemy się realizacji każdego projektu. Powiedz nam, jak ma wyglądać Twoja klawiatura, a my urzeczywistnimy Twoją wizję!

  Skontaktuj się z nami
  Klawiatury membranowe

  Kontakt

  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy tu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania.